11 Aralık 2008 Perşembe

Bireysel Coşum #1

Takım oyununu severiz tabi. 10 pas ile atılmış gol uzaktan şut golüne her zaman tercihimdir. Ama özellikle basketbolda tek maçlık performans patlamaları çok hoşuma gidiyor. Kobe'nin 81'i, Nash'in 20 küsür asistleri, Ersan'ın bu seneki Double-double performansları. Futbolda bir maçta 3-4 gol atma, asist yapma, ya da "yemeyeceğim kardeşim" diyen kaleciler. Ya da sezonda 35-40 gole ulaşan golcüler...

Eto'o ve Higuain aynı hafta 4'er gol atmıştı. Coşmak diye buna denir. NBA'den ara ara rakamlara dikkat ediyorum. Devin Harris 47 attığını duymuştum. Şaşırmıştım N'oluyoruz diye. adam zaten 25 sayı 6 asist ortalama yapmış zaten. Sayı krallığında 4.imiş zaten. Takip etmiyorum, takımı da çok iyi durumda değil ama Most Improved Player'mı ki acaba?Neyse serinin ismi Bireysel Coşum olsun. Bu sezonun eskilerden akıllarda kalan belli başlılar yukarıdakiler.


Seriyi de Carmelo Anthony ile başlatalım. Minnesota'yı yendikleri maçta 45 sayı, 33'ü 3. çeyrekte. Rekoru egale derler buna. George Gervin 78'de bir çeyrekte 33 sayı atmış.

Hiç yorum yok: