28 Mayıs 2009 Perşembe

Gençlerbilirlilik ve Ifaac

Şurada gördüm. Link verdim ya almaya hak kazandım sanıp alıyorum. Bir zaman sonra ararsak bulamayacağımız bir foto. Elimizin altında dursun.

20 kaleci yanyana dizdim

37 ekranda izledim ya. kaç CL finali heba oldu muhabbet ayağına. Ferguson şunu yaptığında Guardiola şu yaştaydı diye bir tane daha duyarsam kusacam. Biz toplum olarak yaşa çok takmış adamlarız. Dani Alves ve Abidal yokken böyle sonuç işte olaylarına tersten yaklaşayım, Dani Alves oynasaydı bu maçta Rooney Alves'in boşalttığı açık alanda daha etkili olurdu. Puyol isabet oldu, Rooney üzerine gitti gitti geçemedi. Ama boş muhabbetler bunlar Barcelona haketti ve kazandı. Dünkü Manu'ya Roy Keane lazımdı bir de.

Ronaldo antipatik gerçekten. Bir kulp bulmak için kafayla gol atamıyor eleştrileri ona yapılsaydı ve o yukarıdaki gibi bir gol atsaydı gol sevincinde kesin manidar hareketler yapardı. Hani atamazdım, attım işte gibi hareketler yapardı ya da Hasan Şaş Milan maçımıydı. 60 metreden gelen topu kafayla kaleye sokmuştu. O işte. Ama Messi daha iyi ve egosu tavanda gezmediği için daha olgun. Ronaldo "20 kaleci yanyana dizdim gol attım ben gol gol" diyen Ahmet Abi'nin gibi olur valla. Allahtan kayıt altında herşey. Biz yemeyiz en azından. Ama işte Messi kafayla gol attım diye anlatmaz. Benim tanıdığım Messi yapmaz öyle şey.

Playstaion cafelerde aylardır oynanan maçın gerçeği dün oynandı işte. İyi oynayanlar kazanıyor arkadaş. 2 sene daha başkası olsun, "2012'de Şampiyonlar liginde koyacağız Real Madrid'e" zamanı gelecek.

26 Mayıs 2009 Salı

Vedalar

Tugay hakettiği gibi bıraktı.
Sunderland'liler diğer taraftan kendileri için güzel haberler gelince ceplerinden çıkarmışlar kartonları. Küme düşen taraf onlar olsa "ıkışta kartonlar g.te girecek"demek lazım.


Tugay'da güzel veda etti ama Kop Hyypia'ı ziyadesiyle güzel uğurladı.
Bu da Tuncay'ın vedası.

25 Mayıs 2009 Pazartesi

Küme Düş

Yılların muhabbetidir abi şu takım bu maçı kesin alacak?
-La hele bir söyle neden, tüyo mu geldi biryerlerden?
-Yok abi ne tüyosu, kazanmak zorundalar.
Bu mudur yani? "Filan takımı yenecez çünkü biz daha çok inanıyoruz, abartı konsantreyiz, aşırı odaklanmış durumdayız" demeçleri verilen ortamlarda tahmincinin felsefesi de budur. Bizim buralarda biraz geçerlidir aslında, hele iç saha takımıysa büyük ihtimal kazanır kazanmak zorunda olduğu maçları. Ama Premier ligin son haftasında aşağı uçacak 2 takım olmamak için mücadele eden 4 takımın hepsi yenildi.
Sunderland 2 - 3 Chelsea
Hull 0 - 1 Man Utd
Aston Villa 1 - 0 Newcastle
West Ham 2 - 1 Middlesbrough
Aşağıdakilerden hepsi kerizliktir de hangisi daha bir kerizliktir?
a)Küme düş.
b)Bütün sezon boyuna yenilen takım, son hafta da yenil, sen küme düş.
c)Son 29 maçında sadece 2 galibiyeti bulunan takım kümede kal, sen küme düş.
d)Dünyanın en zengin 20 kulübü içindeki takım ol, küme düş.
e)Bütün sezon toplamda 28 gol at, deplasmanda 11 maç üstüste kaybet ama sonuncusuna belki kazanırız lan diye çık, onu da kaybet,rekor kır, küme düş.

"Biz kesin yeniliyoz da diğerleri de baya bildiğin yeniliyor. Neyse bitse de gitsek. Seneye de yokum zaten burda, yerimde duramıyorum valla."

Hı, hı evet. Galibiyet yemini. Anlıyorum kuzum.


"Bir gol attık kendimden geçtim kümede kalsak götü başı dağıtırım valla"

Güzel foto, güzel vücut, güzel dövme.

Güzel foto, bu nasıl vücut, sade dövme

Hayran imzası atıyor da, bir de bu performansla haftalık 140k imza atacakmış ona yanarım.