8 Kasım 2008 Cumartesi

26 Mart 2000 ve Derbi


Galatasaray o maça çok bariz favori olarak çıkmıştı. Çok da feci ezmişti Fenerbahçeyi. Aşağıda kadrolara bakınca görülüyor zaten GS'nin ne kadar oturmuş bir kadroya sahip olduğu. Zaten bu maçtan 50 gün sonra UEFA Kupası gelmişti. Samuel Johnson uyduruk çarparak giren bir frikik ile atmıştı golü. O zaman öğrenmiştim ki futbolun içinde kazara yenilen goller, tutmayan hesaplar, en az gerçek hayattaki kadar mevcut.Yıl 2000 falan sanki yeniymiş gibi. 8.5 sene geçmiş. Komik komik isimler var aşağıda. En komiği Münir Takpak, görünce nasıl hatırlıyor insan? Suleyman Oulare, Preko. Serkan Gürsoy kimdi? Gençti sanki, harcanıp gitmiş demekki. Gökhan Bozkaya?
Ömer Karabacak, Tufan Apaydın? Diyorum ya kadro olarak eziyor Galatasaray o dönem.


TARİH: 26 Mart 2000
STAD: Ali Sami Yen
HAKEMLER: Erol Ersoy (**), Münir Takpak (**), Birol Budan (**)
GALATASARAY: Claudio Andre Taffarel (**), Bülent Korkmaz (**), Carlos Alberto De Oliveria Capone (***), Ergün Penbe (***), Okan Buruk (**), Emre Belözoğlu (***), Ali Rıza Sergen Yalçın (**) (Dk.46 Ahmet) (**), Suat Kaya (***), Gheorghe Hagi (**), Arif Erdem (**) (Dk.79 Mandingo Dos Santos Marcio) (*), Hakan Şükür (**)
YEDEKLER: Kerem İnan, Emrah Eren, Fatih Akyel, Hasan Gökhan Şaş, Hakan Ünsal
FENERBAHÇE: Rüştü Reçber (Kaptan) (****), Mustafa Doğan (**), Ogün Temizkanoğlu (***), Fehmi Alpay Özalan (****), Serkan Özsoy (***), Samuel Johnson (***), John Leshiba Mosheou (**), Metin Diyadin (**) (Dk.85 Saffet Akbaş), Tayfun Korkut (**), Süleyman Oulare (**) (Dk.89 Gökhan Bozkaya), Yaw Preko (**)
YEDEKLER: Engin İpekoğlu, Mehmet Ayaz, Tufan Apaydın, Uche Alozia Okechukwu, Ömer Karabacak
TEKNİK DİREKTÖR: Turhan Sofuoğlu
GOLLER: (Dk.81) Samuel Johnson (sağ ayak, frikik)
SARI KARTLAR: (Dk.44) Samuel Johnson, (Dk.62) Fehmi Alpay Özalan, (Dk.70) Metin Diyadin, (Dk.78) Rüştü Reçber (Fenerbahçe) ; (Dk.53) Arif Erdem, (Dk.66) Okan Buruk (Galatasaray)

Galatasaray uzun zaman sonra Kadıköy'e favori gibi çıkıyor, ama olmuyor işte bu işin tahmini. Dakika 85'te Maldonado atar Fenerbahçe kazanır, kimse de birşey diyemez, sonuçta maç bu, hem de derbi, dünyanın en büyük derbisi triplerine girmeden, bağlanmamız,sahip çıkmamız ama küçümsememiz gereken bir olay. Dünyanın hangi derbisine kaç yabancı gazeteci gelmiş ile ölçülmüyor işte bu olay bence. Yaşayanların duygu yoğunluğu da karşılaştırılabilir değil ya, napalım, herkez kendi derbisinin tadını çıkarsın işte.

1 yorum:

sarı lacivert dedi ki...

Serkan Gürsoy zamaninin defanstaki Volkan Demirelidir