27 Ağustos 2008 Çarşamba

Transferler #2: Premier'de Son Transfer Çabaları

Berbatov ilk defa idmana gitmiş, hiçbir takım arkadaşı yüzvermemiş, doğru düzgün konuşmamış. Olay nasıl bu hale geldi? United striker lazım bize dedi, Berbatov iyi olabilir diye düşündü, Berbatov da Allaah dedi. Fiyatta anlaşılamadı, Berbatov ille de gidicem diye tutturdu, gidene kadar geç bakim şöyle kenara huzurumuz kaçırma diye takımdan kesildi. İlk maç yedek,2.sinde kadroda bile yokru. Gerçi 2sini de kaybettiler. Şimdi sanırsam bu transfer daha çok Manu'nun istediği gibi gerçekleşecek,20-25 arasında bir rakamla. Tottenham artık satmak zorunda, yoksa kelimenin tam anlamıyla ellerinde patlayacak.Tabiki bu transferin bir başka sinyali Pavlychenko transferinin bitmiş olması. Dün bahsetmiştik bu iş olur hem de güzel olur diye. Pavlychenko açıklamalar yapmış:"bir anda oldu, vize alabilirsem Ramos ile görüşmek için Londra'ya gidicem, CL önelemesinde de oynamayacam heralde".Gerçi zaten kendi sahalarından 4 yediler Dynamo Kiev'den. 15 milyon pound civarında olacakmış bonservis.


Berbatov'dan umudu kestikleri için Pavly transferi zorunluydu Tottenham için zira sadece Darren Bent var forvet olarak. Lige kötü başlamış Tottenham, forvet daha gelecek de, gol atmaya başlayacak da... 2 tane A kalite forveti giden takım bir müddet kendine gelemez aga,ne lan bu CM'mi bunları satayım 3 forvet alayım. Pavly süper oynayacaktır,zorlanmayacaktır ama 20-25 gole hele de ilk sezondan çıkmasını beklemiyorum şahsen. takımı ileri yaslasın, hücumcu ortasahalar aralara sızsın, cut yapsınlar boyuna. Taktik budur.

Blackburn Cruz ile sözleşme yeniledi şimdi de Torino'dan Avusturalya'lı Vince Grella için 4 milyon pound verdiler.City, Ronaldinho'yu alamadı, Ronaldo'yu alalım bari diyorlarmış. Ronaldo Kasım'a kadar fotoğraftaki modda bir hayat geçirecek. Sakatlıktan kurtulup, bir an önce sahalara dönmek için çok çalıştığını can attığını zannetmiyorum.


Roy Keane, eski takımı Nottingham Forest deplasmanına gidiyor lig kupası maçı için. Brian Clough çalıştıklarım arasında "kesinlikle en iyisi, en zekisi, en dahisi"demiş. Burda bir kıllık var. Tamam Clough çok efsane ama Keane Alex Ferguson'a laf sokuyor gibime geldi. Hepi topu İrlanda'daki bir yılı ve yarı sezon Celtic'i saymazsak 2 hocayla çalıştı zaten bu adam. "Havan kime yabancı?" diyecektir Alex Ferguson. Bu arada Sunderland, Westham'dan Anton Ferdinand'ı alıyor. Haftalık 50.000'in üstünde para istemiş Anton, Westham'da hadi canım kapı bu tarafta demiş.


İlginç bir ropörtaj vermiş Nemanja Vidic. Burası "iğreeenç, naaalet bir şehir, uzun süre burada kalamam ben arkadaş,ne bu hergün yağmur her gün hava kapalı demiş, İspanya'ya yolculanırım ben yavaştan" demiş. Sadece havaya değil yaşam tarzına da bok atmış. "Arkadaşlık yok, 2 kelime sohbet yok,akşam eve git TV'nin karşısında ömrünü çürüt,başka bir numarası yok bu ingiliz yaşam tarzının" demiş.

Hiç yorum yok: