8 Ekim 2008 Çarşamba

Fikstür Takip Etmece ve Sporting Gijon


Uğur Meleke bahsetmişti geçen günkü bir yazısında. Sivas geçen sene Fenerbahçe'nin fikstürünü takip etmişti. Bu sene de başkasını takip edenler var geçen sene olduğu gibi.

Herhangi 2 takımın bile birbirini takip etmesi bence "fair" değilken İspanya'da durum biraz daha komplike. Barcelona Sevilla'yı, Real Madrid Barcelona'yı, Villareal'de Real Madrid'i takip ediyor. Durum böyle olunca Sevilla'yı gören "aha 4 hafta puan yok doğru düzgün" diye ağlamaya başlıyordur.

Ligin daha 6 haftası oynandı ama bahsi geçen talihsiz takımların performansı şöyle:

1. hafta Sevilla ile oynayan Racing Santander 4 maçta: 1 puan.
2. hafta Sevilla ile oynayan Sporting Gijon 4 maçta: 18 gol ve 0 puan.
3. hafta Sevilla ile oynayan Real Betis 4 atıp 7 yemiş ve 1 puan
4. hafta Sevilla ile oynayan Espanyol 3 haftada 1 puan.
5. hafta Sevilla ile oynanyan Atletico Madrid 2 maçta 0 puan şimdilik.

Tabiki her takım bu fikstürü takip edecek sonuçta ama iyi başlangıç yapamayan takımın ligde üst sıralara tutunması zordur kanımca.

Tabi bu büyük takımlar ilk haftalarda küçükleri yiyedursun, kızılca kıyamet sona doğru kopacak durum böyle olunca. Türkiye'de derbilerin son haftalara sıkışmasında aceto bahsetmişti.

Sevilla-Barcelona, Barcelona-Valencia, Madrid-Sevilla, Barcelona-Madrid, Sevilla-Villarreal, Madrid-Valencia, Villarreal-Barcelona, Valencia-Atlético, ve Madrid-Villarreal maçlarının tamamı 6 haftaya sıkışmış durumda hem de 13-18 ve 32-27. haftalar bunlar. Oldu olacak Atletico Madrid'i de takip eden-edilenler arasına koy, iyice şenlik olsun ortalık. Bu durumda noluyor Atletico Madrid son haftalara kafa kafaya girerse 3-4 takımla, şampiyonluk için en kuvvetli aday olacak ya da 6. 7. sırada girse bile 3-4 hafta içinde ilk 2'ye oynayabilecek durumda olacak.Manolo Preciado - Sporting Gijon

Tamam yayıncı kuruluşun bulaştığı kokusu burunlara geliyor, son haftalar fena heyecanlı olacak ama yazık günah değil mi Gijon'un taraftarına, futbolcusuna ve özellikle yukarıdaki kalecisine ve Manolo'cuğuma. Ayrıca soyisme gel!! La Liga'ya çık ilk maçta Gefate kendi sahanda sallasın sana, sonraki 4 haftada 13'ü 3 gün içinde 18 gol ye. Yazık. Neyse 6. haftada deplasmanda Mallorca'yı 2-0 yendiler.

Hiç yorum yok: